Misja

Naszą misją jest dostarczanie naukowo zweryfikowanych informacji na temat doświadczeń psychodelicznych oraz na temat toczących się badań i perspektyw rozwoju nauki psychodelicznej. Poprzez dostarczanie tej wiedzy naszym klientom chcemy przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa doświadczeń psychodelicznych oraz lepszej integracji tych doświadczeń do codziennego życia użytkowników tych substancji. Psychodeliki w wielu badaniach potwierdziły swoją skuteczność w leczeniu zaburzeń i problemów psychicznych (min. depresji, uzależnień, PTSD), dlatego chcemy tworzyć kontekst sprzyjający rozwojowi wiedzy na temat tych doświadczeń przy jednoczesnym ograniczaniu ryzyk wynikających z niewłaściwego ich używania.

Cele

  • dostarczenie rzetelnej wiedzy na temat możliwych zastosowań psychodelików w obszarze psychologii zdrowia, psychiatrii, psychoterapii
  • dostarczenie informacji na temat stworzenia bezpiecznego kontekstu do przyjmowania tych substancji
  • organizacja spotkań i paneli dyskusyjnych na temat nauki psychodelicznej
  • integracja wspólnoty osób zainteresowanych rozwojem nauki psychodelicznej
  • integracja doświadczeń psychodelicznych do codziennego życia ich użytkowników
  • psychoterapia dla osób poszukujących wsparcia w przygotowaniu i integracji doświadczeń psychodelicznych

Kim jesteśmy

Jesteśmy psychologami, psychoterapeutami i nauczycielami uważności od wielu lat zainteresowanymi nauką na temat terapeutycznego użycia psychodelików. Uczestniczymy w międzynarodowych szkoleniach i konferencjach naukowych poświęconych tej tematyce, oraz jesteśmy członkami polskich i międzynarodowych stowarzyszeń integrujących społeczność zorientowaną na rozwój nauki psychodelicznej (min. Polskie Towarzystwo Psychodeliczne, MIND – European Foundation for Psychedelic Science, Contextual Psychedelic Special Interest Group działające w ramach ACBS – Association for Contextual Behavioral Science). Rozwijamy się w różnych nurtach psychoterapeutycznych dając naszym klientom możliwość wyboru ścieżki integracji według ich preferencji.

Zespół

Norbert Jamróz​

Psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia, nauczyciel mindfulness, trener.

Ukończył studia magisterskie z zakresu psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz z zakresu międzynarodowych stosunków gospodarczych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Jest także absolwentem studiów MBA (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Nottigham Trent University w Wielkiej Brytanii). Ukończył również:

– Szkołę Trenerów – szkolenie prowadzone przez Grupę SET,

– całościowe 2,5-letnie szkolenie dla terapeutów i nauczycieli mindfulness w podejściu MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) prowadzone przez Fundację Rozwoju Mindfulness oraz Oxford Mindfulness Foundation,

– dwuletnie szkolenie psychoterapeutyczne – Pomoc psychologiczna w nurcie Gestalt prowadzone przez Wielkopolską Szkołę Psychoterapii Gestalt,

– program edukacyjny z terapii wspomaganej MDMA (MDMA-Assisted Therapy for PTSD), prowadzony przez Multidyscyplinary Association for Psychedelic Studies (MAPS).

Obecnie rozwija się w nurcie psychoterapii Hakomi. W swojej pracy dąży do integracji różnych podejść i teorii psychologicznych skoncentrowanych wokół modelu uważności i rekonsolidacji pamięci emocjonalnej (Hakomi, ACT, MBCT, Gestalt, egzystencjalne).

Jest konsultantem Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego. Prowadzi działalność edukacyjną i trenerską w zakresie uważności (mindfulness) i integracji psychodelicznej. Jest również współtwórcą i trenerem programu grupowej integracji psychodelicznej opartej na uważności – Mindful Psychedelic Process Program.

Kontakt:

t. 501404400

e-mail: kontakt@ipsom.pl

Paulina Musielak-Jamróz​

Psycholożka, psychoterapeutka, trenerka mindfulness.

Ukończyła studia z zakresu psychologii klinicznej w Instytucie Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest także absolwentem:

– studiów podyplomowych z interwencji kryzysowej (Dolnośląskie Centrum Psychoterapii),

– poradnictwa psychologicznego w seksuologii (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu),

– rocznego studium terapii poznawczo-behawioralnej (Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej),

– studiów podyplomowych „psychosomatyka i somatopsychologia „(Uniwersytet SWPS),

– szkolenia nauczycielskiego MBLC (Mindfulness Based Living Course) prowadzonego przez Mindfulness Association.

Ukończyła również całościowe 5-letnie szkolenie z zakresu psychoterapii w nurcie integracyjnym w Wielkopolskim Instytucie Psychoterapii.

Obecnie prowadzi działalność edukacyjną w zakresie seksuologii, uważności (mindfulness) i integracji psychodelicznej. Jest również współtwórczynią i trenerką programu grupowej integracji psychodelicznej opartej na uważności – Mindful Psychedelic Process Program.

Kontakt:

t. 607878718

e-mail: kontakt@ipsom.pl

Współpracownicy

Stanisław Pawlak

Psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień.

Ukończył studia magisterskie z zakresu psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Jest absolwentem:

  • szkoły Specjalistów Psychoterapii i Instruktorów Terapii Uzależnień CARE BROK,
  • dwuletniego Studium Psychoterapii metodą Psychologii Procesu w Instytucie Psychologii Procesu
  • oraz studium Dialogu Motywującego w Polskim Instytucie Dialogu Motywującego.

 

Ukończył także szkolenie dla realizatorów programu osób uzależnionych od kannabinoidów CANDIS i Programu Ograniczania Picia.

Uczestniczył w licznych szkoleniach i warsztatach z m. in: Oddychania Holotropowego, Integracji Doświadczeń Psychodelicznych, praktyki Mindfulness, psychoterapii humanistyczno-doświadczeniowej, Focusingu i EFT oraz prowadzenia psychoterapii grupowej.

Pracuje jako psycholog, psychoterapeuta uzależnień i partyworker. Zajmuje się popularyzacją naukowej wiedzy o psychodelikach oraz redukcją szkód używania substancji psychoaktywnych. Jest konsultantem Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego.

Kontakt:

t. 602733368

e-mail: stan.poznania@gmail.com

Marcin Ludwinek

Psychoterapeuta, coach, psychoedukator, trener.

Psychoterapeuta w trakcie całościowego 4-letniego szkolenia w nurcie Gestalt.
Pracuje w ujęciu humanistycznym korzystając także z ACT (Terapia Akceptacji i Zaangażowania), nurtu prowokatywnego oraz coachingu. Certyfikowany coach ICC, trener i międzynarodowy konsultant MindSonar®, psycholog biznesu.

Absolwent studiów Zarządzanie i marketing na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach.

Ukończył również:
– 2 letni program dla psychoterapeutów w Instytucie Treningu i Edukacji Gestalt w
Rzeszowie,
– roczny program Psychologia Basic (Uniwersytet Rzeszowski),
– studia podyplomowe z psychologii biznesu (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie),
– studia podyplomowe z coachingu i mentoringu (Uniwersytet Łódzki),
– Szkołę Trenerów – Grupa SET,
– program podstawowy terapii prowokatywnej (Fundacja Provocare).

Uczestnik wielu warsztatów rozwojowych; m. in. Mindfulness (MBSR), Oddychanie holotropowe, Seksualność w kontakcie (Gestalt), Wstyd i  poczucie winy (Gestalt), Praca z cieniem (wg Junga), Zaburzenia osobowości: narcyzm a  borderline, Praca ze współuzależnieniem, 6 kroków do elastyczności (ACT), Kryzys, strata, trauma (ACT), Interwencja kryzysowa i wiele innych.

Obecnie prowadzi działalność w zakresie psychoterapii, integracji psychodelicznej i psychoedukacji w Centrum Psychoterapii i Coachingu Jestem (Kielce), Centrum Medyczno – Terapeutycznym RazemQ (Piotrków Tryb.) oraz Instytucie Psychosomatyki IPSOM (online).

Kontakt:

t. 501501201

e-mail: marcin@ludwinek.com

Współpraca